Výběr potravin a Vaše Zdraví Mozku

Co budete jíst dnes není to, co vaši předkové používali k jídlu. Proto musíte změnit svůj způsob myšlení, kdy jde o výběr potravin, což v konečném důsledku ovlivňuje vaše zdraví mozku.

Výběr potravin ovlivňuje vaše fyzické zdraví, a co je důležitější, vaše zdraví mozku.

Průměrný lidský mozek váží asi tři libry. I když se skládá převážně z tuku, lidský mozek upravuje základní lidské chování – jíst, pocit, pohybu, spánku a myšlení. Váš mozek zdraví je důležité, protože mozek je centrem své emoce, obavy, naděje a osobnost. I přes zásadní význam pro zdraví mozku, lidský mozek je nejvíce náchylné k poškození, které může být trvalé přes špatné výživy a neurotoxických látek, které mohou poškodit zdraví mozku a nervového systému.

Pamatujte si, že na rozdíl od většiny ostatních tělesných orgánů, mozku nemůže opravit sám. Výzkumné studie ukázaly, že Parkinsonova nemoc-onemocnění nervového systému, je způsobena zahraniční chemikálií a neurotoxických látek. Podle článku publikovaném v Journal of the American Association, environmentálních chemikálií a neurotoxických látek jsou zodpovědné za mnoho případů Parkinsonovy choroby.

Výběr potravin je důležitý pro zdraví mozku, protože jídlo, které jíte, je dnes odlišné od toho, spotřebované vaši předkové. To, co bylo zdravé v yesteryears nemusí být zdravý dnes. Jídlo, které jíte dnes obsahují nejen cizí látky v krvi, které mohou poškodit mozek, ale také hormony a mozek posly, které mohou narušit mozkovou činnost, a tím poškození zdraví mozku.

Proto, váš výběr potravin by měly být založeny nejen dostupnost, chuť, a náklady, ale co je nejdůležitější, na nepřítomnosti nebo přítomnosti neurotoxických látek znečišťujících ovzduší – důležitým faktorem v mozku zdraví.

Vaši předkové používá k odvození jejich zdroj bílkovin z masa a mléčných výrobků.

Dnes, na výživu krajiny se zcela změnil k horšímu. V důsledku rostoucí industrializace a state-of-the-art technologie v zemědělství, maso, drůbež, ryby, a mléčné výrobky jsou zodpovědné za asi tolik jako 80 procent z chemických škodlivin v Americké stravě, které mohou poškodit zdraví mozku.

Kromě neurotoxické znečišťujících látek v živočišných produktech, červené maso je naloženo s železo. Nadbytek železa v krvi se zvyšuje, srdeční choroby a demence. Na rozdíl od ženy, které mohou ztratit jejich krev menstruační cykly, muži mohou vyložit přebytek železa pouze prostřednictvím darování krve. To vysvětluje, proč muži jsou více náchylné k onemocnění srdce a demence, než jsou ženy; nicméně, po menopauze, ženy mají podobné riziko onemocnění srdce, jako mají muži. Hromadění nadbytku železa v oblastech mozku, kde dopamin (mozek messenger pro komunikaci a koordinaci) je vyroben, může mít za následek ztrátu mozkových buněk – jedna z příčin onemocnění mozku a demence. Nadbytek železa může mít nepříznivý vliv na zdraví mozku.

Vaši předkové jedli hlavně přírodní potraviny. Dnes, v supermarketu, máme řadu zpracované potraviny plné chemikálií, konzervační látky, potravinářská barviva a chuťové stimulátory, které jsou nepřátelé zdraví mozku. Například, jedlá soda, prášek do pečiva, a komerčně pečené potraviny jsou načteny s hliník, který je toxický kov, který poškozuje lidský mozek. Těžké kovy, jako je hliník, olovo a rtuť jsou toxické pro zdraví mozku. Vaši předkové jedli čerstvé hlubinných ryb, zatímco v dnešní době většina ryb, které jsou na farmě, které jsou plné toxických chemikálií a neurotoxických látek.

Takže, budete muset změnit své smýšlení o vašem výběru potravin: mléko je koktejl chemických toxinů, a muž-vyrobené hormony; maso není high-protein, maso svých předků spotřebované; ryby není hlubinných ryb ulovených od svých předků. Jídlo, které jíte, může chutnat lépe, ale nemusí být nutně zdravější. Přemýšlejte, než budete jíst. Váš výběr potravin má přímý dopad na vaše zdraví mozku.

Author at Továrna na Zdraví | Website

Růžena vyrostla v rodině zdravotnických profesionálů. To ji inspirovalo k tomu, aby se stala registrovanou dietoložkou. Nyní má více než 26 let zkušeností - pracovala jako klinická dietoložka v rodinné poradně i v oblasti kritické péče. Jako wellness poradkyně poskytuje Růžena lekce zaměřené na zdravotní problémy a krásu. Ve své soukromé poradně pak klientům pomáhá v oblasti výživy a funkční medicíny. Vytvořila plán se zásadami, které umožňují ženám cítit se a vypadat co nejlépe. Jelikož sama dodržuje tyto zásady, stala se symbolem své poradny – příkladem zdravého života.

LEAVE A REPLY