Všímavost Strava: znovu získat Kontrolu Vašeho Těla

Všímavost Strava: znovu získat Kontrolu Vašeho Těla
Rate this post

Je jídlo váš přítel nebo váš nepřítel? Jídlo je nezbytné pro život. Některé potraviny edifies a vyživuje tělo, zatímco ostatní potraviny pouze přísun kalorií. Kalorií v přebytku může poskytnout duševní a emocionální podporu, ale stanou se také uloženy jako tuk v těle. Neexistují žádné dobré nebo špatné potraviny, existuje pouze dobrá nebo špatná ROVNOVÁHA potravin. Pro dobré “zdraví,” zvážit, co každý jídlo přispívá k vás a váš život. Pokaždé, když provedete výběr k jídlu, zeptejte se sami sebe, “Jaký je účel této potraviny?”

Stává vědomím a účelné s jídlem je NEJLEPŠÍ výživa plán může kdokoliv přijmout.

Tento způsob stravování není pro slabé srdce, ale jeho odměny jsou hojné. To vyžaduje soudržnost, odhodlání, a self-objev. Pro mnohé, toto je výzva, s vědomím jíst, nebo jíst s účelem. Aby bylo možné používat to úspěšně, musíte nejprve rozhodnout, co je vaším cílem.

Příliš mnoho lidí putování přes život pouze stávající, zvládání, nebo přežít do dalšího dne, jen aby to všechno znovu. Je to pak divit, že lidé POUŽÍVAJÍ jídlo k utišení nepohodlí, vyrovnat se s beznadějí se cítí, nebo maska nespokojenost s jejich životní situaci? Zatímco jídlo je pro život nezbytné, to má mnohem více než jen životodárnou potravu. To slouží účelu ve vašem životě.

Den se točí kolem jídla. Jídlo vždy poskytovat strukturované přestávky v jinak statické den, duševní, stejně jako fyzické přestávku od rutinní činnosti. V pionýrských dobách a předtím, lámání chleba spolu byl posvátný čas. Čas, kdy rodina a přátelé scházejí a společně a socializovat, ve stejné době, kdy palivo své tělo s výživou.

Neměli starat o kalorií, nebo jestli jídlo bylo přírodní nebo zpracované, oni byli prostě vděční, aby potraviny konzumovat a být s těmi, kteří se shromáždili kolem. Dva hlavní faktory, které ovlivňují životní spokojenost, bylo ukázat, jak být vděčný a má pozitivní sociální interakce. Pionýři měli vysokou míru spokojenosti se životem, části, které zdánlivě podporována jejich každodenní rituály jídla.

Během jídla, lidé se nechat jít všechno, co ostatní dělají, a dal se k této uvítali přestávku v jejich rušný den. Přičemž v jídle, byla provedena žádná práce, žádné rozptýlení bylo dovoleno, a doslova zlom v rutině bylo dosaženo. Tento konzistentní zlomit podává, a to nejen natankovat do těla s jídlem, ale také jasnou mysl a obnovení ducha. Neformální interakce povoleno pro kreativní myšlení a ulevilo vám břemena den. Tento jednoduchý akt vytvořil rovnováhu a harmonii v den našich předků.

I když se to zdá tak daleko od toho, co je možné dnes, jsem se znovu na tento obrázek jako způsob, jak se podívat zpět na jednodušší času, kde obezita není problém. Lidí bylo méně, co se týká tuku, protože jejich životní styl, tak to nebude riziko nebo problém pro obavy. Můžeme hodně naučit z tohoto příkladu. Zatímco hodně času se věnuje vzdělávání lidí o tom, jaké potraviny jíst a nejíst, jak to jíst méně, a jak sledovat dietu, je velmi málo času strávil pomáhat lidem spojit se s tím, jak a proč se jíst v první řadě. Mohlo by to být v srdci obezity?

Dokud lidi, aby spojení mezi proč jedí a výsledky jejich jídlo, budou pokračovat v boji, jít kolem a kolem samé hory. To je v pořádku, aby se dozvěděli o správné výživy a lepší stravovací návyky, ale až se někdo stane na paměti důvody, proč jsou jíst, to dělá málo více, které slouží jako cech producentů. Když budete mít chuť nebo příležitost k jídlu, nejprve zeptat sami sebe:

Jsem fyzicky hlad?

Mám pocit, nudit, frustrovaný, nepříjemné, nebo naštvaný, a chtěli byste používat jídlo jako rozptýlení a náladu booster?

I když to je, nebo není, nastavit jídla, potřebuji jídlo?

To, co jsem hlad?

Jaké potraviny by se palivo své tělo to nejlepší?

Kolik jídla bych třeba konzumovat cítit 75-80% plné?

Jaký druh prostředí jsem výběr k jídlu?

Beru plnou-break z jiné činnosti, vychutnat svou výživu?

Jsem obsahující vděčnost a socializace do mého jídla?

Má zkušenost byla vyvážená ve fyzické a duševní výživy?

Znát své tělo, a ctít jeho signály, je v srdci dbalý jíst. Předtím, než budete jíst, myslím, že zkratka I. C. U.:

  • Zjistit, co se děje ve vaší situaci. (výše uvedené otázky)
  • Vytvářet vhodné okolnosti pro příznivý jíst epizoda.
  • Se zavazují, že jí vědomě a cíleně.

To není o zbavení se potravin, nebo potraviny, které vás baví, je to o tom, cílevědomé rozhodnutí ze správných důvodů. Být úmyslné dobrý pocit, a to umožňuje vaše tělo na běh, jak to bylo navrženo s málo úsilí z vaší strany. Přijmout všímavosti stravy v letošním roce, a uvidíte, jak váš pas vypadá příští rok…

Ruzena Ruchterova
Author at Továrna na Zdraví |

Růžena vyrostla v rodině zdravotnických profesionálů. To ji inspirovalo k tomu, aby se stala registrovanou dietoložkou. Nyní má více než 26 let zkušeností - pracovala jako klinická dietoložka v rodinné poradně i v oblasti kritické péče. Jako wellness poradkyně poskytuje Růžena lekce zaměřené na zdravotní problémy a krásu. Ve své soukromé poradně pak klientům pomáhá v oblasti výživy a funkční medicíny. Vytvořila plán se zásadami, které umožňují ženám cítit se a vypadat co nejlépe. Jelikož sama dodržuje tyto zásady, stala se symbolem své poradny – příkladem zdravého života.

LEAVE A REPLY