Nastavení Opakování a Cvičení – Jak Skládat Workout

Mnoho lidí se ptá na to, kolik sad by měli při jakém cvičení a kolik opakování by měli dělat, stejně jako na to, kolik cvičení by měli dělat pro každou svalovou skupinu. Tahle otázka je opravdu složitá a odpověď je ještě složitější, protože vše závisí na tom, jaké jsou vaše cíle.

Počet cvičení

hrudniku-cviceniV první řadě bychom se měli podívat na počet cviků, které budete dělat pro určitou svalovou skupinu. Existuje devět svalových skupin, které můžeme rozlišit jen pro jednoduchost; lýtka, čtyřhlavý sval, hamstringy, přímý sval břišní, hrudník, záda, ramena, biceps a triceps. Nejlepší způsob, jak posilovat sval je somatodrol cena posilovat všechna svalová vlákna a jediný způsob, jak to udělat, je dělat cvičení, která pracují se svaly z různých úhlů, takže můžete procvičit každou část svalu. Pokročilí kulturisti budou často dělat tři nebo čtyři cviky pro každou svalovou skupinu. To například znamená, že pro ramena byste měli dělat přední předpažování pro posilování předního deltového svalu, boční předpažování na posílení střední části deltového svalu a upažování pro zadní deltový sval.

Počet sérii na cvik

Dále se podíváme na počet sérií, které budete dělat pro každou svalovou skupinu. Domnívám se, že je důležité, abyste nepřetížili svaly a nejlepší způsob, jak to udělat, je snížit počet sad, které děláte v každém tréninku. Způsob více informací jakým jsem si to zařídil já, když sem měl dlouhou pauzu, je udělat jednu sadu pro každý cvik a tři cviky pro každou svalovou skupinu. Budete schopní odhadnout, kdy je čas zvýšit počet sad tím, že budete poslouchat své tělo. Vaše svaly se rychle adaptují na jakýkoli druh silového tréninku a tak po pár týdnech budete moci přidat další sadu do jednoho z cviků a pak další sadu k dalšímu cviku možná o týden později a jak se budete stávat silnější, budete mít pocit, že máte dost síly poté, co si trochu odpočinete po poslední sérii a můžete jít na další sadu a zase trochu posílit své svaly.

Počet opakování v sadě

Nakonec je počet opakování, které byste měli udělat v každé sadě. Převažující moudrost od té doby, co si pamatuji, je, že pro velké svalové skupiny, jako jsou quadriceps, hrudník, záda, biceps, triceps či hamstringy byste měli dělat čtyři až osm opakování za sadu poté, co uděláte zahřívací sadu. U menších svalových skupin, jako jsou lýtka, nebo ramena byste měli dělat větší počet opakování v sadě, to znamená, že byste měli dělat osm až dvanáct opakování za sadu. Způsob jak to dělat nejlépe je začít zahřívací sadou a potom udělat sadu s lehkou váhou a vysokým počtem opakování a potom zvyšovat váhu po každé sadě a snižovat počet opakování za sadu, pokročilý kulturisté dělají poslední sadu s nižší váhou pro vyšší počet opakování a cvik v této sadě opakují, dokud můžou pohybovat svaly.

Když člověk s posilováním s činkami teprve začíná, je opravdu snadné přehnat cvičení. Poslední věc, kterou chcete udělat, je dělat opravdu tvrdý trénink a pak nebýt schopní dostat se další den z postele, protože jste příliš bolaví. Ten nejlepší pocit a výsledky jsou, pokud zvedáte tak akorát těžké činky a pak jste další den trochu ztuhlí, ale cítíte se lépe.

Author at Továrna na Zdraví | Website

Věrka získala diplom zaměřený na vědu o výživě na jedné z nejlepších lékařských univerzit. Nyní pracuje jako výživová poradkyně. Je také autorkou mnoha knih o zdraví a kráse. Během psaní knih se zároveň věnovala vědeckému výzkumu. Ví, jaký přínos má zdravá výživa a informace, o které se se svými čtenáři dělí, jsou podložené vědeckými důkazy. Za své poslání Věrka považuje inspirovat lidi a pomoci jim vést co nejzdravější a nejšťastnější život.

LEAVE A REPLY