Jste Připraveni Vzdát Dietu?

0
Jste Připraveni Vzdát Dietu?
Rate this post

Jsme nyní jeden měsíc od Nového roku, což znamená, že uběhlo 30 dní od té doby, kdy jste se zavázaly k dalším zhubnutí jednou provždy. Ale už jste se někdy zamysleli nad způsoby, které si vybíráte znovu a znovu k dosažení svých cílů v hubnutí? Kolik diet jste vlastně začali a zase skončili během vašeho života?

Fungovali? Pokud ano, na jak dlouho?

Nešťastné pravda, o kterou se chci s vámi podělit je, že diety nefungují. Zpočátku můžou být diety zábavné a dokonce i vzrušující. Myslíte si, že “tentokrát to bude fungovat, tentokrát budu zůstanu odhodlaný”.

posednout o jídloA to se opravdu povede. Hmotnost ubude a vy budete mít velmi euforický pocit. Ale pro mnoho chronických dietářů, efekty zmizí hned, co je dieta u konce. To je důvod, proč diety nejsou řešením pro dosažení dlouhodobého zhubnutí. Ve skutečnosti, statistiky ukazují, že 46% lidí, kteří se rozhodnou zhubnout to nikdy nevydrží přes 6 měsíců. Důvodem je, že diety jsou těžké. Omezení příjmu kalorií mění náladu a zbavování se svých oblíbených jídel může být mučivé. Nakonec, vás přemůžou chutě, což vede k přejídání a pocitu selhání.

Pokud to zní jako vy a už jste zažili jojo cyklus úspěchů a neúspěchů, může si pravděpodobně spojit negativní pocity z diet s efektem na váš život. Je docela vyčerpávající být neustále posedlí jídlem. Na rozdíl od toho, co vás diety učili, jídlo není nepřítel a všichni si zaslouží jíst bez ohledu na jejich velikost či tvar.

Pokud uděláte krok zpět a zvážíte klady a zápory, které vám dieta přinesla v minulosti, váš seznam může vypadat nějak takhle:

Pro: Zhubl jsem hodně váhy za krátkou dobu

Proti: Cítil jsem se hladový, byl jsem náladový, nemohl jsem se soustředit, chybělo mi jíst mé oblíbené potraviny, nebylo to příjemné, vždycky jsem musel přemýšlet o tom, co jsem jedl, nabral jsem zpět celou váhu, cítil jsem vinu, měl jsem pocit selhání

nepodarilo-stravyDieta vštěpuje celoživotní posedlost jídlem a tělesným vzhled, což je vysilující mentálně, emocionálně i fyzicky. Co si možná neuvědomujete, je, že tyto problémy jsou ve skutečnosti způsobeny dietami (něco, co by dietní průmysl raději držet pod pokličkou). Pokud jste procházeli cykly diet po celá léta bez dlouhodobých úspěchů, možná jste dosáhli velmi kritického bodu, známém jako “dietní dno”. Dostat se na dietní dno znamená, že nemáte energii ani vnitřní sílu začít další dietu. Jste zcela vyčerpaní z diet, z přemýšlení o tom, jak bude mít každé sousto vliv na vaši váhu, z počítání kalorií a ze zbavení se potravin, které máte rádi.

Být na dietním dně, věřte tomu nebo ne, je pozitivní, protože je to prvním krokem z dietního jo-jo cyklu. Je důležité vědět, zda jste se opravdu dostali na dietní dno, protože existují řešení k dosažení trvalého zhubnutí, které neobsahují ani jediný dietní plán. Zjistit, jetli jste v tomto bodě chce sebereflexi o vašich osobních dietních vzorech a abyste byli upřímní samy k sobě o tom, jak diety ovlivnily celý váš život. Poté, a teprve potom můžete přejít k dalšímu kroku objevování největších chyb, které jste provedli při dietách a odtud postupovat ke správné výživě vaší mysli, těla a duše.

LEAVE A REPLY