DHT: Je Hlavním Viníkem vypadávání Vlasů U Mužů?

0
DHT: Je Hlavním Viníkem vypadávání Vlasů U Mužů?
Rate this post

Pokud jste byli si všiml, prořídlé vlasy, nebo vlasy prameny vypadnutí alarmujícím tempem pak existují různé důvody, které by mohly přispět k tomuto problému. Podél různých důvodů, které způsobují vypadávání vlasů u mužů, jedna z hlavních příčin je DHT. Bylo vědecky prokázáno, že DHT nebo Dihydrotestosteron hraje důležitou roli v způsobuje mužský vzor plešatost nebo MPB. Také známý jako Androgenní Alopecie, to je vypadávání vlasů podmínkou, která způsobuje ustupující vlasy nebo pleš na vrcholu.

Po staletí, mnoho teorií, které byly vyvinuty pro stav vlasů; nicméně žádný z nich může poskytnout solidní odpověď na to, co je příčinou mužské plešatosti. Na konci dvacátého století, vědci konečně prohlásil, že DHT, mužský hormon je zodpovědný za vypadávání vlasů u mužů.

Co je DHT (Dihydrotestosteron)?

Pokud vás zajímá, co je DHT pak pojďme se nejprve ponořit se hlouběji do toho a zjistit, spojení mezi DHT a vypadávání vlasů u mužů. To všechno začít s mužského hormonu (Testosteronu), což je hlavní pohlavní hormon u mužů. To je také zodpovědný za blahobyt a celkový růst člověka. Hlavní funkcí tohoto hormonu jsou následující:

  • To zvyšuje energii
  • To zvyšuje produkci RBC (červených krvinek)
  • Zvyšuje libido (sexuální apetit)

I když hormonu je také přítomný u žen, to je v relativně nižší množství. Vědecké studie a výzkumy prokázaly, že průměrný dospělý muž má o 40 až 60 násobek množství testosteronu ve srovnání se ženou.

DHT je aktivní metabolit, a to je také výsledný produkt testosteronu, mužského pohlavního hormonu. Metabolity jsou sloučeniny, které jsou důležité pro normální růst, fyzickou reprodukci a vývoj.

DHT je také známý jako androgenní hormon, a je hlavně zodpovědný za rozvoj a regulaci mužských vlastností. To také pomáhá v potlačení estrogenu, ženského hormonu, které jsou také přítomny u mužů.

Když andrenal žlázy, prostaty, žlázy, varlata, a vlasové folikuly uvolní enzym zvaný 5 alfa reduktázy, se váže mužský hormon a převádí je na DHT. Některé z běžných rolí androgeny jsou mužské puberty, mužské mužnost, nos, vlasy, akné, mužský hlas, vousy a ochlupení. V jednoduchých slov, hormon poskytuje mužské vlastnosti a maskulinity pro muže.

Jak To Způsobit MPB?

Několik studií se sídlem vztah mezi DHT a vypadávání vlasů u mužů. Takže, co je to spojení? No, tento silný mužský hormon je také známo, že mají svou temnou stránku, a bylo zjištěno, že to je jedna z hlavních příčin MPB. Když tento hormon přítomen v krvi dosáhne pokožky hlavy, spojuje s androgenní receptory vlasových folikulů. To přeruší a zablokuje normální růst folikulů, a tím zabraňuje životně důležité živiny a kyslík od dosažení folikuly. V průběhu času, to způsobí, že vlasové folikuly, aby se stala jemnější s každou cyklus růstu vlasů, a nakonec vypadnou. To také vede ke zkrácení růstové fáze nebo anagenní vlasy.

Jak Může Vaše Zabránit vypadávání Vlasů Způsobené DHT?

Dobrou zprávou je, že existují způsoby, jak zabránit vypadávání vlasů způsobené DHT, takže vzít srdce! Můžete odstranit tyto MPB vyvolávající hormon s pomocí léků. Tam jsou osvědčené způsoby léčby jsou k dispozici, jako jsou Propecia a Minoxidil, které jsou známé zvrátit vypadávání vlasů problém? Nicméně předtím, než začnete tuto léčbu, zde jsou některé důležité kroky, které možná budete muset pochopit, než začnete s léčbou.

Tam jsou také některé přírodní vlasy ztráta prostředky k dispozici, které pomáhají, aby se zabránilo vypadávání vlasů způsobené DHT. Můžete použít přírodní produkty, které obsahují byliny, jako je On Shou Wu a Saw palmetto. On Shou Wu je Čínská bylina, která funguje jako kouzlo pomoci zabránit vypadávání vlasů. Tento přírodní bylina je známo, že re-růst vlasových folikulů, oddálit šedivění a také převést vellus vlasy silnější vlasy.

Další důležitá bylina, která je známo, že pomáhají předcházet vypadávání vlasů je saw palmetto, malé švestky závod, který je známo, že muži pomoci obnovit růst vlasů. To pomáhá tím, že blokuje DHT, který je hlavní příčinou vypadávání vlasů. Tento přírodní bylina díla tím, že inhibuje 5-alfa-reduktázy (5AR) z konverze testosteronu na DHT.

Můžete pomoci vaše léčba vypadávání vlasů tím, že zlepší svůj jídelníček a rozvíjet pozitivní postoj k problému. Zahrnout více vitamínů ve vaší stravě, pít více vody, aby vypláchnout toxiny; pravidelně cvičit a zůstat zdravý. Vzít dobrou péči o vaše vlasy, vyživují je s esenciálními oleji, a držet se stranou od chemické bázi šampony a kondicionéry, které dále zhoršit stav vašich vlasů.

LEAVE A REPLY