Číslo Jedna Věc, kterou MUSÍ Udělat, aby se Jíst Healthfully

Ukázalo se, že to, co jsme uvedli do našich úst, není zdaleka tak důležité jako to, co věříme, o co jsme dali do našich úst. Funguje to takhle.

Pokud opravdu věříme, že potravina nebo skupina potravin je pro nás dobré (tj. důležité pro udržení pevné zdraví), ale jsme jen zřídka jíst, ať už je důvod jakýkoli, jsme koleduje o malér. Stejně tak, pokud tam jsou potraviny a nápoje, které známe (tedy pevně věřím) jsou “špatné” pro nás a je konzumujeme často, nicméně, my se nastavení sami pro zdravotní problémy v budoucnu. Tady je důvod, proč!

Jiný název pro přesvědčení, očekávání.

Pro naše optimální pohodu, naše přesvědčení o tom, co jíme, nebo ne konzumovat třeba, aby odpovídaly naše silná touha být fit a zdravý. Když budeme pravidelně užívat akce, které jsou myšlenka být v opozici, aby naše touhy, výsledek je stres. To se projevuje ve formě pocitů viny, lítosti, hněvu a dalších negativních emocí o tom, co jsme jedli, nejedli, nebo množství jídla jsme byli sestřelení, A to může nakonec vyústit v nechtěné zdraví/nemoc.

Stres, který se hromadí v průběhu času, protože naše stravovací návyky nejsou v synchronizaci s naší touhou, aby vypadat, cítit a hrát nejlepší příčiny stresového hormonu, kortizolu, mimo jiné, být propuštěn do krevního oběhu, na pravidelném základě. Kortizol blokuje uvolňování lidského růstového hormonu (Hgh). Uvolňování Hgh do krevního oběhu, začíná proces opravy a regeneraci buněk proti poškození volnými radikály a obecné opotřebení spojené se stárnutím. Kortizol má přednost v tom, že jeho úkolem je vypořádat se s blížící se hrozbou, že stres je vnímán představovat. Proto, energie je přesměrována od trávení potravy, zabíjení mikrobů, opravy a regeneraci buněk, a další každodenní funkce s cílem vypořádat se se stresem. Pokud toto narušení se stane, až příliš často, jsme se nakonec s nemocí.

Odborníci na výživu by se nám věřit, že to, co jíme, by mělo odpovídat nejnovějších poznatků vědy (které jsou, jak dobře víme, v neustálém pohybu-např. první káva je špatné pro nás, pak je to prospěšné a pak nejnovější poznatky určit, že je to škodlivé-nebo je to?…). V současné době, odborníci by se říct, například, že potřebujeme nízkým obsahem tuku strava bohatá na širokou škálu ovoce a zeleniny, celá zrna a dostatek čisté vody. To zní dobře s tím, co v současné době víme, ale ignoruje skutečnost, že lidé po celém světě se daří s velmi rozmanité stravovací návyky:

Tarahumarové Indiáni severozápadního Mexika, známý pro běh 50, 80 a 100 mil v čase, se daří na dietu, která je o 80% komplexních sacharidů (téměř výhradně kukuřice, fazole a squash) a trochu masa / high-zdroje bílkovin.

Na druhou stranu, Eskymáci (Inuité) severní zamrzlé tundry na počátku 20. století (před soda dodávkové automobily, atd. přijeli) udělal docela dobře na dietu sestávající téměř úplně z masa a ryb, s jak malý jako dva procent komplexních sacharidů (ne příliš mnoho broskvové stromy v Arktidě).

Obyvatelé Okinawy (ostrov mimo pobřeží Japonska), známý pro jejich dlouhověkost a celkovou pohodu, jíst málo nebo žádná vajíčka nebo mléčné výrobky.

Na rozdíl od Okinawans, dlouho žili Bulhaři mají dietu extrémně vysoký obsah mléčné výrobky (smetana, tvaroh, kefír, zakysanou smetanou) a vejce.

Měli bychom dodat, že obyvatelé řeckého Ostrova Kréta konzumovat údajně zastavilo srdce 40% svých kalorií ve formě tuku, ale ne příliš dávno měl úmrtnost na infarkty, že byla jen jedna-dvacátého USA hodnotit?

A co tohle? Tam je muž, žijící na Marsu-Mars tyčinky, to je.

Tento pán z Liverpoolu, v Anglii, ve věku od 20 do 37, jedli pouze tyčinky Mars (12 nebo tak za den). Ale nebojte se, on také pije velké množství pomerančové šťávy a bere vitamíny pro vyváženost jeho stravy. Pak, během víkendů, on se větví a splurges přidáním míchané alkoholické nápoje rum, vodka a … uhodli jste to-kousky tyčinky Mars smíšené. Konečně, jeho přesvědčení je, že je dokonale zdravý na to extrémní dieta a nemá žádné plány na změnu.

Pak je tam 88-rok-starý, jak bylo uvedeno v New England Journal of Medicine, který jedl 25 vajec denně (můžeme říci kompulzivní porucha?) za 15 let, a kteří přesto udržuje normální hladinu cholesterolu.

Konečně, tam je sedmdesátníka, jehož zásluha byla jíst více párky v rohlíku každý den. Když se zeptal na Dnes večer Ukázat, zda smažené jeho franks, řekl něco v tom smyslu, samozřejmě, že ne, smažení potravin je špatné pro vás (jeho přesvědčení sdílí mnoho).

Tito lidé a jedinci mají velmi rozmanité diety, ale patří mezi nejzdravější a dlouho-žil ve světě (nebo alespoň se zdají být v pořádku v případě, že Mars bar, vejce a horké psí jedlíky). Co mají všichni společné je, že jsou přesvědčeni, že jejich stravovací návyky jsou zdravé, nebo alespoň ne velmi škodlivé v případě osob uvedených v důsledku jejich zkušenosti.Jejich přesvědčení do značné míry odpovídají jejich touhy po živé, dobře-bytost, a výsledkem je nízká napětí ve vztahu k tomu, co jedí, což podporuje dobré zdraví a dlouhověkost.

Pravdou je, že Čím jednodušší věc, kterou musíte udělat, je sladit své stravovací návyky s vaše přesvědčení o tom, co je pro vás dobré. Těžší způsob, jak jít, je, aby se pokusili změnit své přesvědčení, takže můžete jíst, co chcete. Sečteno a podtrženo: Najít zdravé potraviny, které máte rádi a jíst často a uložit dekadentní dezerty a pochoutky pro zvláštní příležitosti.

Vždy informujte se u svého poskytovatele zdravotní péče před provedením jakékoli změny životního stylu.

Author at Továrna na Zdraví | Website

Růžena vyrostla v rodině zdravotnických profesionálů. To ji inspirovalo k tomu, aby se stala registrovanou dietoložkou. Nyní má více než 26 let zkušeností - pracovala jako klinická dietoložka v rodinné poradně i v oblasti kritické péče. Jako wellness poradkyně poskytuje Růžena lekce zaměřené na zdravotní problémy a krásu. Ve své soukromé poradně pak klientům pomáhá v oblasti výživy a funkční medicíny. Vytvořila plán se zásadami, které umožňují ženám cítit se a vypadat co nejlépe. Jelikož sama dodržuje tyto zásady, stala se symbolem své poradny – příkladem zdravého života.

LEAVE A REPLY